mgła
14°
10°
niedziela
Dziennikarz Radia Katowice źle traktował mieszkańców. Kto go wynajął?
18 kwietnia 2018 r. | 23:54

Minęło już kilka tygodni od spotkań z mieszkańcami Gminy Miasteczko Śląskie w sprawie ciepła systemowego. W ostatnim czasie próbowałem dowiedzieć się, przez kogo został wynajęty człowiek, który przez 3 dni był konferansjerem podczas spotkań.

Niestety informacje te objęte są tajemnicą.

Burmistrz twierdzi, że nie wie, dlaczego akurat ten pan prowadził spotkania. Dziwne, ponieważ prezes firmy Veolia Południe również nie ma nic w tym temacie do powiedzenia. Nawet zasugerował podczas naszej rozmowy telefonicznej, że człowiek ten mógł pracować społecznie.

Dla mnie jest jasne, że wiele momentów w trakcie dyskusji było wyreżyserowanych. Za każdym razem, gdy tylko udało mi się dojść do głosu, podstawiona osoba z widowni próbował zakłócić moje pytania, a sam konferansjer utrudniał ich zadawanie.  Wystarczy zobaczyć nagrania z pierwszego i drugiego dnia, które są dostępne na naszym profilu facebook TUTAJ

Wspomniany konferansjer to Sławomir Herman dziennikarz Polskiego Radia Katowice. W pierwszym dniu nie pozwolił wszystkim mieszkańcom zadać pytania, a jednemu starszemu Panu nawet bezczelnie dogadywał.

Nigdy nie widziałem, że ktoś może w tak cyniczny i niewychowany sposób traktować mieszkańców na ich spotkaniu. I to w dodatku prowadzący.

Burmistrz nic na temat prowadzącego nie ma do powiedzenia? Dziwna sprawa, ponieważ przed i po spotkaniu całkiem długo dyskutował z konferansjerem Hermanem.

Tutaj dyskusja przed spotkaniem.

 

ŁUKASZ DUDEK