zamglenia
-3°
-6°
wtorek
Fot. Mateusz Bardeli
Rekordowa frekwencja na spotkaniu z Mieszkańcami [video]
22 lutego 2017 r. | 21:48

16 lutego 2017 odbyło się spotkanie konsultacyjne przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Mieszkańcami Miasteczka Śląskiego na temat rewitalizacji i odbudowy linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Spotkanie przerosło oczekiwania organizatorów (czyt. Urząd Miasta) ponieważ frekwencja była naprawdę solidna. W pewnym momencie zabrakło miejsc siedzących i mieszkańcy zaczęli zbierać się w drzwiach. Niestety kolejny raz muszę napisać, że Burmistrz Nowak nie zachował się odpowiednio, tak jak na dobrego włodarza przystało. Widząc tłum ludzi nie mieszących się w sali, nie wstając ze swojego miejsca, powiedział "tam są krzesła, można sobie przynieść" (nikt z tej złotej porady nie skorzystał, sporo ludzi stało a kilku zrezygnowało). Pierwsze co pomyślałem, gdzie tam? Przecież to Burmistrz jest organizatorem spotkania na które zaprosił gości, swoich pracodawców czyli nas mieszkańców. Jako dobry gospodarz powinien zorganizować wszystkim miejsca siedzące. To tak jakbyśmy my zaprosili do naszego domu znajomych i kazali im stać, albo iść do sąsiada pożyczyć krzesło.. Nie wiem również dlaczego P. Nowak zadecydował o tym, aby tak ważne spotkanie zorganizować w najmniejszej sali MOK-u.

Całe spotkanie odbyło się w dość emocjonalnej atmosferze, co zresztą jest zrozumiałe. Wielu mieszkańców ma uzasadnione obawy (do tego punktu jeszcze wrócimy w innym temacie).

Linia Kolejowa nr 182 jest ogromną szansą ekonomiczno-finansową dla regionu, a dokładniej dla Tarnowskich Gór. Dla naszego miasta również mogły by być korzyści z tej inwestycji, pod warunkiem że pociągi będą się zatrzymywały w Miasteczku Śląskim (a to jest wątpliwe). Nawet jeśli pociągi zatrzymywałyby się w naszej gminie, należy zadać pytanie, po co? Przecież nie mamy nic do zaoferowania przyszłym turystą chcącym zostawić pieniądze w naszym mieście. Na spotkaniu zadałem pytanie P. Nowakowi, ile miasto ma przygotowanych terenów pod inwestycje? Nie dostałem jasnej odpowiedzi, z której wnioskuję że nie mamy takich terenów przygotowanych. Niestety ostatnie lata samorządu to lata przespane i przejedzone.

W nadchodzący piątek o godz. 11.00 odbędzie się Sesja Rady Miejskiej, na której będzie poruszany temat wyżej omawianej inwestycji. Mam nadzieję że w końcu Przewodniczący Józef Jędruś pozwoli mi zabrać głos.

Więcej na temat nadchodzącej Sesji TUTAJ

"Projekt uchwały w sprawie udzielenia poparcia dla przedsięwzięcia pn.: "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie" realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A."

ŁUKASZ DUDEK

Poniżej można zobaczyć nagranie ze spotkania z mieszkańcami.

Video: Mateusz Bardeli

p.s Pani na nagraniu nie wyraziła zgody na publikację wizerunku, stąd taka zamazana plama. Oczywiście nie było by najmniejszego problemu, gdyby wizerunek Pani Dyrektor Ewy Makosz został przez nas opublikowany.