bezchmurnie
13°
piątek
Fot. UM Miasteczko Śląskie
Remont siłowni. Nowa podłoga, klimatyzacja i nagłośnienie
06 lutego 2018 r. | 17:58

Wczoraj na siłowni odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Głównym tematem spotkania był zakup nowych urządzeń na siłownię miejską. Poprosiłem radnego Grzesiaka, aby napisał kilka słów z przebiegu spotkania, na którym był.

Radny napisał tylko tyle, że na spotkaniu było 7 osób i uważa spotkanie za udane. Niestety Pan Grzesiak nic więcej nie chciał powiedzieć. Bardzo możliwe, że burmistrz zakazał udzielania mi informacji. Dziwna sytuacja jak dla mnie. Radny, który otrzymuje kilkutysięczną dietę powinien informować mieszkańców, jeśli zadają pytania.

Remont siłowni w 3 etapach. Informacja Urzędu Miejskiego. 

Pierwszym etapem w zakresie remontu sali przewiduje się m.in. wykonanie sufitu z klimatyzacją centralną oraz nagłośnieniem. Remont ścian obejmuje ich wyrównanie oraz pomalowanie. Przewidywana jest nowa instalacja elektryczna, a także nowa podłoga z gumowych mat przeznaczonych do siłowni.

Drugi etap będzie obejmował remont istniejących urządzeń, elementów oraz zakup nowego sprzętu. Remont rozpoczęto z początkiem lutego br. W dniu 5.02.2018 r. odbyło się spotkanie z uczestnikami zajęć w siłowni w celu ustalenia II etapu remontu, a mianowicie doboru nowego oraz zakresu regeneracji posiadanego sprzętu, a także miejsca umocowania monitora, drabinki gimnastycznej i worka treningowego.

Pozostanie ostatni krok remontu, który będzie polegał na wdrożeniu nowego regulaminu, tj. nowych zasad korzystania z siłowni. W spotkaniu brali udział beneficjenci zajęć siłowni, sekretarz miasta Marcin Parys oraz radny Edward Grzesiak. Za utrudnienia w korzystaniu z siłowni przepraszamy./UM Miasteczko Śl./

ŁUKASZ DUDEK