bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Ruszył konkurs „Śląskie Orły Wolontariatu – Wolontariusz 2021”
08 grudnia 2021 r. | 19:46

Ruszył konkurs „Śląskie Orły Wolontariatu – Wolontariusz 2021” organizowany przez samorząd województwa. Celem konkursu jest uhonorowanie wolontariuszy, za ich zaangażowanie i troskę o drugiego człowieka. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 grudnia 2021 roku.

Nominowani do konkursu mogą być zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i całe organizacje. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego – ważne, żeby miała charakter wolontariatu.

„Bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka jest fundamentem naszego człowieczeństwa. Ten konkurs to doskonały sposób na wyrażenie wdzięczności wszystkim wolontariuszom z województwa śląskiego, forma podziękowania, ale również motywacja do dalszej pracy na rzecz innych. Chcemy docenić ludzi, którzy bezinteresownie pomagają w różnych obszarach, niosąc nadzieję i wiarę w lepsze jutro” – podkreśla marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Kandydatów mogą zgłaszać osoby fizyczne i organizacje pozarządowe związane z działalnością na rzecz wolontariatu. Jeden podmiot może wskazać po jednej kandydaturze w każdej z dwóch kategorii

. „Cieszę się, że dzięki temu wyróżnieniu będziemy mogli podziękować osobom i organizacjom zaangażowanym w pomoc innym, wskazać i promować postawy godne naśladowania. W trudnych czasach wsparcie najsłabszych jest szczególnie istotne, dlatego warto doceniać trud osób, które bezinteresownie pomagają innym” – tłumaczy Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Kapituła konkursu wybierze laureatów w kategoriach: wolontariat indywidualny i organizacja działająca w obszarze wolontariatu. Członkowie kapituły będą brać pod uwagę: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie slaskieorly.slaskie.pl

Więcej informacji pod linkiem:

https://ngo.slaskie.pl/content/slaskie-orly-wolontariatu

Regulamin konkursu (kliknij)