słabe opady śniegu
-1°
-3°
poniedziałek
Relacja z Sesji Rady Miejskiej [VIDEO]
01 marca 2017 r. | 18:34

24 lutego odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim.

Na Sesji uchwalono projekt dostosowania szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Szkoła Podstawowa połączy się z Gimnazjum i powstanie jedna "podstawówka" w dwóch budynkach. Zwolnienia w szkołach na tą chwilę nie są przewidywane. Kolejnym tematem była rewitalizacja linii kolejowego 182, chciałem zabrać głos w tym punkcie, jednak Przewodniczący nie wyraził na to swojej aprobaty.

Na Sesji dowiedziałem się również że otwarcie Biblioteki Miejskiej, planowane jest na poniedziałek 6 marca, na godzinę 12.00. Na dzień dzisiejszy nigdzie nie ma jeszcze oficjalnej informacji. Swoją drogą znów ważne wydarzenie organizowane na godzinę 12.00, jest to nic innego jak obłuda ze strony włodarza.

Szykują się kolejne podwyżki za wywóz śmieci. Remondis robi co zechce, a naszemu Burmistrzowi brakuje stanowczości i walki o dobro mieszkańców. 

Końcówka Sesji należała do Radnego Respondka. W dość mocnych słowach podsumował ostatnią organizację spotkania z mieszkańcami, na którym zabrakło miejsca dla mieszkańców i radnych, oraz wypunktował Przewodniczącego Jędrusia który na Sesjach jest "adwokatem" P. Nowaka. Nie będę za bardzo rozpisywać się w tym temacie, po prostu sami zobaczcie.

ŁUKASZ DUDEK

Wypowiedź radnego Respondka od 2.45.

Całość Sesji w 11 częściach.