bezchmurnie
13°
piątek
Skandal w Miasteczku Śląskim!
08 marca 2018 r. | 19:17

Dlaczego nie popieram proponowanego przez Burmistrza programu przystąpienia do projektu ciepła systemowego?

Nie popieram dlatego, że głównym beneficjentem dotacji unijnej w wysokości 16 mln zł będzie francuska firma Veolia Południe.

Na spotkaniu w Żyglinie Burmistrz stwierdził, że miasto nie miało 5 mln zł, aby przystąpić do projektu pozyskania dotacji na rozbudowę sieci ciepłowniczej.

Dla przykładu Gmina Świerklaniec w tym roku zacznie budowę kanalizacji za ponad 74 mln zł, a jedna z najbogatszych Gmin w Polsce jaką jest Miasteczko Śląskie nie ma 5 mln zł na sieć cieplną? To jest kpina i największy skandal ostatnich lat! 

Gdyby Burmistrz wystąpił o dotację i by ją dostał, to oferta ciepła dla Mieszkańców byłaby o wiele tańsza, a co najważniejsze, prawie cała infrastruktura ciepłownicza należałaby do Gminy.
_______________________________

Mieszkanka Miasteczka Śląskiego pisze: 

Przeglądając filmy ze spotkań z mieszkańcami, doszłam do wniosku,  że prowadzący ten spektakl przy stole mają jeden wspólny interes, a rozsądnych mieszkańców zachęcam do szczegółowego przeglądnięcia jeszcze raz tego materiału uwzględniając każde wypowiedziane słowo, a w szczególności prezesa firmy Veolia i Burmistrza Miasteczka Śląskiego.

Z chwilą otrzymania dotacji za aprobatą naszych władz, firma Veolia rozbuduje sieć ciepłowniczą za kwotę 21 mln zł. Wybudowana sieć będzie własnością firmy Veolia. 

Na spotkaniu Burmistrz mówił, że z chwilą zakończenia umowy dzierżawy z firmą Veolia Południe, miasto będzie mogło odkupić instalację według wartości księgowej."

Czyli nie będzie nas stać.

I tym sposobem Francuzi mogą przejąć na zawsze miasteczkowskie ciepłownictwo z pomocą dotacji pochodzącej z naszych podatków.

ŁUKASZ DUDEK

? Spotkanie z Mieszkańcami Miasteczka Śląskiego.

Posted by Miasteczko Śląskie - serwis informacyjny on Dienstag, 27. Februar 2018

? Spotkanie z Mieszkańcami Miasteczka Śląskiego 2/3

Posted by Miasteczko Śląskie - serwis informacyjny on Mittwoch, 28. Februar 2018

? Spotkanie z Mieszkańcami Żyglina. To trzeba zobaczyć!

Posted by Miasteczko Śląskie - serwis informacyjny on Donnerstag, 1. März 2018