zamglenia
-3°
-6°
wtorek
Fot. powiat.tarnogorski.pl
Spotkanie “na szczycie”. Burmistrz Nowak nie miał nic do powiedzenia?
30 czerwca 2017 r. | 11:19

27 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyło się trzecie już spotkanie z burmistrzami i wójtami powiatu tarnogórskiego.

Podczas spotkani omawiano najważniejsze problemy związane z zarządzaniem drogami powiatowymi i rozważano pomysł reaktywowania Powiatowego Forum Biznesu. W trakcie dyskusji ustalono, że forum zostanie reaktywowane, a jego regulamin uaktualniony do następnego spotkania. Lokalny biznes mają reprezentować członkowie Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach, Wolnego Cechu Rzemiosł Różnych oraz przedsiębiorcy niezrzeszeni.

Drugim tematem spotkania była współpraca gmin z powiatem przy utrzymaniu i remontowaniu powiatowych dróg przebiegających przez poszczególne miejscowości.

- Zbliża się czas uchwalania budżetu na 2018 rok, więc prosiłabym, aby do końca lipca poszczególne samorządy zadeklarowały się, czy są zainteresowane przejęciem od powiatu części zadań związanych z utrzymaniem powiatowych dróg, a jeśli tak, to w jakim zakresie i na jakich warunkach – powiedziała starosta.

Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech przypomniał, że gmina chce przejąć od powiatu ulicę Sobieskiego, ale warunkiem jest reorganizacja ruchu i przebudowa ronda. Wójt Zbrosławic Wiesław Olszewski zadeklarował, że jego gmina jest zainteresowana utrzymaniem zieleni wzdłuż powiatowych dróg, a burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia i wójt Świerklańca Marek Cyl przypomnieli realizowane w tym roku wspólnie z powiatem inwestycje drogowe.

A co miał do powiedzenia Burmistrz Krzysztof Nowak? Tego nie wiemy, ale jak można się domyślić, nic mądrego z jego ust nie mogło paść, skoro w artykule przygotowanym przez powiat nic o wypowiedzi burmistrza nie wspomniano.

W spotkaniu uczestniczyli: starosta tarnogórski Krystyna Kosmala, członkowie Zarządu Powiatu Adam Baron i Krzysztof Łoziński, dyrektor Zarzadu Dróg Powiatowych Gabriel Przykuta, burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, burmistrz Miasteczka Śląskiego Krzysztof Nowak, burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, wójt Zbrosławic Wiesław Olszewski, wójt Ożarowic Grzegorz Czapla, wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź, wójt Świerklańca Marek Cyl, przedstawicielka Urzędu Gminy Krupski Młyn, a także Mariusz Długajczyk – wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.

źródło/foto: powiat.tarnogorski.pl

ŁUKASZ DUDEK