zamglenia
-3°
-4°
piątek
Sylwester w Miasteczku?
30 grudnia 2016 r. | 10:00

Niestety nie tym razem. Jednak jest szansa, że już za rok Sylwestra 2017/18 będziemy mogli wspólnie świętować podczas imprezy plenerowej. Moje przypuszczenia wynikają z tego, że w 2018 roku wypadają wybory samorządowe, i może nasz burmistrz pokusi się o organizację takiej imprezy?

Podobno "kiełbasa" przed wyborcza smakuje najlepiej. Wystarczy sięgnąć pamięcią do ostatnich miesięcy I kadencji Pana Krzysztofa. Nagle nowy parking powstał na osiedlu, nagle w naszej gminie powstały siłownie zewnętrzne (które w mojej ocenie nie były przemyślanym zakupem). No ale: "nie ważne jak jest, ważne że jest". Teraz tylko czekam na komentarze: "co ten idiota Dudek pisze, przecież Park Rubina burmistrz wybudował". Rewitalizacja Parku Rubina nie była projektem obecnego burmistrza. Projekt rewitalizacji zapoczątkował poprzednik Pana Nowaka, burmistrz Bronisław Drozdz.

Słyszałem od kilku osób, że obecny burmistrz projekt Parku co najwyżej opóźnił. Jestem w stanie w to uwierzyć.

Portal tarnowskiegory.naszemiasto.pl opublikował 27 czerwca 2011 roku, krótki komunikat. 

nasze-miasto

Czyli kilka lat przerwy, aby już w 2014 roku (pamiętając że był to rok wyborczy) ogłosić, że w Miasteczku Śląskim powstaje projekt rewitalizacji Parku Rubina. Całość zasług z tego tytułu przypadła burmistrzowi, wybory wygrane.

park-rubina

Poniżej wycinek "Wieści z Ratusza" Styczeń 2009, oraz nagranie Pana Ryszarda Kowalskiego "Sylwester 2009/10 w Miasteczku Śląskim"

Źródło: Wieści z Ratusza 2009/01

 

ŁUKASZ DUDEK