bezchmurnie
poniedziałek
Trzy ofiary wypadku pod Miasteczkiem Śląskim
20 marca 2020 r. | 18:17

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DW 908 pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Tarnowskimi Górami. W zderzeniu brał udział samochód ciężarowy oraz dwa samochody osobowe, które zderzyły się czołowo. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby. Stan jednej z nich był na tyle poważny, że została przetransportowana do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło tuż po godzinie 9:00 na DW 908 pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Tarnowskimi Górami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierowca forda focusa, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, zjechał do krawędzi jezdni i otarł się o nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku ciężarówkę. Następnie stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z volkswagenem amarokiem, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W wyniku zdarzenia obydwaj kierowcy oraz 52-letni pasażer volkswagena odnieśli obrażenia ciała i trafili do szpitali. Stan 38-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego był na tyle poważny, że do szpitala został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Na miejscu wypadku pracowali tarnogórscy policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielali pomocy poszkodowanym oraz zorganizowali objazdy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia będą teraz ustalać śledczy z tarnogórskiej komendy.

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu w myśl zasady „wolniej- bezpieczniej” oraz o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry