mgła
14°
10°
niedziela
TRZY PROMILE, DWA ZAKAZY I COFNIĘTY LICZNIK W POJEŹDZIE
03 kwietnia 2020 r. | 17:42

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który stracił panowanie nad samochodem, uderzył w ogrodzenie przydrożnego parkingu leśnego i zasnął za kierownicą. Nieodpowiedzialny bytomianin zdecydował się usiąść za kierownicą volkswagena pomimo tego, że w organizmie miał trzy promile alkoholu oraz wydane przez sąd, dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.30 w miejscowości Hanusek. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w ogrodzenie przydrożnego parkingu leśnego „wbił” się samochód marki Volkswagen Transporter.

Zaniepokojony zgłaszający chciał pomóc kierowcy, lecz ten nie reagował. Mężczyzna pomyślał, że doszło do wypadku śmiertelnego. Na miejsce zdarzenia ruszyli policjanci oraz inne służby. Mundurowi ustalili, że kierowca volkswagena na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i dlatego wjechał w ogrodzenie. Szybko wyszło na jaw, co mogło być powodem utarty panowania nad samochodem.

Okazało się, że 45-latek był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowały się 3 promile alkoholu. Oprócz tego policjanci ustalili, że bytomianin posiada wydane przez sąd w Tarnowskich Górach dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w jego samochodzie ujawnili zmianę wskazań drogomierza. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kiedy wyzdrowieje, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, który może go skazać nawet na 5-letni pobyt w więzieniu.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry