zamglenia
-3°
-4°
piątek
Fot. Patrycja Klinkert
Bardzo udane zakończenie ligi siatkarskiej gimnazjalistek!
30 maja 2017 r. | 23:18

Nasze gimnazjalistki kolejny raz potwierdziły dobrą formę wygrywając rozgrywki Powiatowej Ligi Siatkówki Dziewcząt. Trener Jana Broja tak podsumował cały turniej:

Zakończyły się rozgrywki Powiatowej Ligi Siatkówki Dziewcząt w sezonie 2016/17 (w tym roku grała jeszcze drużyna z Boronowa z powiatu lublinieckiego). W dniu 29 maja w naszym gimnazjum odbył się finał tych rozgrywek, w którym spotkały się cztery najlepsze drużyny eliminacji grupowych. Najlepszą drużyną zostały dziewczęta z Miasteczka Śląskiego pokonując w finale drużyny gimnazjum z Boronowa, Świerklańca i Ożarowic! Nasze zawodniczki nie straciły ani jednego seta, wygrywając po 2:0 z każdą z drużyn! Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z gimnazjum z Ożarowic. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Boronowa a czwarte dziewczynom ze Świerklańca. Po raz trzeci w ostatnich pięciu latach zdobywamy I miejsce (dwa razy było drugie)! Te wyniki to duży sukces naszych gimnazjalistek. Nasze przeciwniczki, to co roku klasy sportowe (gimnazjum Ożarowice, Boronów, Świerklaniec), które trenują 5 razy w tygodniu po dwie godziny. Dziewczyny z Miasteczka, które tak naprawdę zaczynają swoją przygodę z zawodami szkolnymi dopiero w gimnazjum, trenują dwa razy w tygodniu na zajęciach sks-u. Coroczne sukcesy w Lidze Siatkówki i zawodach szkolnych nie byłyby możliwe bez zaangażowania samych zawodniczek!

Do sukcesów przyczyniły się: Małgorzata Machura, Oliwa Żółkiewicz, Patrycja Klinkert, Weronika Jurgielewicz, Gabriela Schwarz, Klaudia Pakos, Małgorzata Wójtowicz, Samanta Grudzka, Alicja Żółkiewicz, Wiktoria Widera, Angela Zmieskol, Anna Plaza i Oliwia Pytel.

W tym roku szkolnym odbędą się jeszcze rozgrywki siatkówki plażowej oraz rywalizacja gimnazjów w siatkówce halowej klas pierwszych. Tu tez liczymy na dobry wynik!


Fot. Patrycja Klinkert