zamglenia
-3°
-4°
piątek
Postulaty mieszkańców przyjęte
08 listopada 2017 r. | 09:44

3 listopada odbyła się publiczna rozprawa administracyjna ws. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rewitalizacji i odbudowy częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie. Zaangażowanym w sprawę mieszkańcom Miasteczka Śląskiego udało się przeforsować swoje postulaty.

W okolicy ul. Norwida będą zamontowane szlabany, a teren linii kolejowej będzie ogrodzony wzdłuż „placu zabaw” i ogródków działkowych. Jak mówi Michał Skrzydło z Kukiz15 udało się również uzyskać zapewnienie, że po wykonaniu linii będą zrobione badania akustyczne, aby dowiedzieć się, czy montaż ekranów akustycznych jest potrzebny.

Obecnie linia nr 182 jest w fazie projektowania, wydanie decyzji środowiskowej jest warunkiem wydania pozwolenia na budowę. Według planów linia ma zostać oddana do użytku w 2021 roku.

Dziś odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach rozprawa administracyjna ws. modernizowanej linii kolejowej #182 Tarnowskie Góry - Zawiercie. Nasze postulaty zostały zaakceptowane!!!

Publié par Michał Skrzydło sur vendredi 3 novembre 2017

 

źródło/foto: UM Tarnowskie Góry, Michał Skrzydło

ŁUKASZ DUDEK