bezchmurnie
16°
15°
środa
(video) Sesja Rady Miasta
01 grudnia 2016 r. | 19:05

Poniżej zamieszczam 6 odnośników wideo z obrad Sesji Rady Miejskiej z 29.11.2016 r. 

Na sesji było cytowane między innymi pismo odnośnie obniżania podatków które złożyłem kilka tygodni wcześniej. Jednym z tematów była również opłata targowa. Z takiej opłaty miasto ma przychód do budżetu ok. 5000 zł co jest dla mnie absurdem.

Osoby które w naszym mieście sprzedają pod nowym cmentarzem muszą płacić, a miasto w zamian nawet toalety im nie zapewni. Zresztą zapewnienie toalety było by nie możliwe gdyż z 5000 zł zrobiło by się o wiele mniej a człowiek który wypisuje kwitki też musi dostać wypłatę. Postuluje o to aby taka opłata została całkowicie zlikwidowana.

Dużo było powiedziane na temat określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Takie stawki powinny być ustawione na jak najniższym poziomie. Pani Skarbnik jak i wszyscy zgromadzeni nie chętnie podchodzą do tematu obniżania podatków. Nasuwa im się pytanie komu zabiorą pieniądze jak będą niższe podatki, na co odpowiedziałem nie pytany "z administracji".

Fragment cytowanego pisma które złożyłem kilka tygodni wcześniej.

"Jako mieszkaniec naszej gminy zwracam się do Państwa z wnioskiem o rozważenie propozycji  zmniejszenia stawek obowiązujących podatków na takie, które staną się konkurencyjne wobec innych stawek obowiązujących w sąsiednich gminach."  Całość TUTAJ

Na filmiku #5 Pani Radna Piecuch Joanna ma pretensje do Pana Boino jakoby to on miał wpływ na umieszczane filmiki w internecie. Pani Radna nawiązywała do ostatniego spotkania Rady Dzielnicy Żyglin- Żyglinek,  gdzie podczas rozmów usłyszała "w końcu baba z Brynicy". Chciałbym Pani Joannie wyjaśnić, wszystkie materiały które zamieszczam są zamieszczane nie zależnie, żadnych informacji nie konsultuje z Radnym Boino (do którego również mam wiele zastrzeżeń) ani z nikim innym.
(Materiał z zebrania Rady Dzielnicy Żyglin- Żyglinek znajdziecie TU.)

Warto zobaczyć całą sesje aby dowiedzieć się jak wygląda przebieg takiego spotkania w naszej gminie. Burmistrz nie ma za dużo do powiedzenie. Prawie za każdym razem gdy dostaje głos oddaje go Pani Skarbnik.

Łukasz Dudek