zamglenia
środa
PILNE! Dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację domu
10 września 2018 r. | 11:34

15 września o godz. 17:00 w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim (sala sesyjna) odbędzie się spotkanie informacyjne, które dotyczyć będzie dopłat na wymianę pieca i termomodernizację domu. Ministerstwo Ochrony Środowiska zaprasza na spotkanie informacyjne w ramach Krajowego Programu Priorytetowego CZYSTE POWIETRZE.

Mieszkaniec i kandydat na radnego Patryk Kurc,  na swoim profilu facebook skomentował informację dotyczącą spotkania.

Zachęcam mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu. Szkoda tylko, że jest to tak słabo promowane przez urząd, można się tylko domyślić, że alternatywne źródło energii (które jest zdecydowanie tańsze, niż to, co ciągle promują) narusza zapewne interes firmy Veolia, a to zapewne naszemu przedstawicielowi handlowemu owego przedsiębiorstwa czyt. burmistrz nie jest na rękę.

W sierpniu "Tygodnik Gwarek" tak pisał o cieple systemowym Veolia, które jest mieszkańcom lobbowane przez samego burmistrza:

"Zainteresowani cały czas mogą się zgłaszać do Veolii Południe. – 14 września podpiszemy umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Potem ogłosimy przetarg na wykonawcę prac. Procedura potrwa około pół roku – tłumaczy prezes ciepłowniczej spółki."

Dzień po podpisaniu umowy nagle znalazła się alternatywa dla mieszkańców. Przypadek? 

Rządowy program "Czyste Powietrze"  będzie realizowany w latach 2018 -2029. Prograw ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

15 września w trakcie spotkania z mieszkańcami prezentowane będą  założenia Programu, omawiane rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, jak również przedstawiony sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Spotkanie prowadzone będzie przez przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Będzie ono okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. 

Miejsce spotkania to Urząd Miasta Miasteczko Śląskie - sala sesyjna pokój nr 3. Dlaczego tak ważne spotkanie nie jest organizowane w dużej sali Miejskiego Ośrodka Kultury? 

źródło: UM Miasteczko Śląskie

ŁUKASZ DUDEK