bezchmurnie
22°
17°
wtorek
Wernisaż szkiców Danuty Nawrat w Miejskiej Bibliotece
18 lutego 2020 r. | 07:00

"...bo nic w życiu nie jest ważniejsze niż człowiek..." to artystyczne motto, które przyświeca twórczości Danuty Nawrat, której pracę mogli podziwiać wszyscy, którzy tak licznie przybyli wczoraj o godzinie 17 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Śląskim.

Otwierając wernisaż swoich szkiców, Danuta Nawrat opowiedziała, jak odkryła w sobie talent do rysowania. Zachęcała przy tym, by nie bać się próbować, by chwytać za ołówek, farby, kredki, bo rysowanie nie jest zarezerwowane tylko dla wyjątkowo utalentowanych jednostek. Może to robić każdy, lepiej bądź gorzej i z pewnością nie każdego nazwie się artystą, ale ważne,by próbować.

Upór, praca, chęci, determinacja, doskonalenie się, jak w większości dziedzin życia, są gwarancją sukcesu.
Bohaterka wieczoru wspomniała również o terapeutycznej mocy szkicowania, które w trudniejszych momentach życia przynosiło jej ulgę i spokój.
Ciekawość człowieka, jego różnorodności sprawiła, że gość szczególnie upodobał sobie tworzenie portretów. Do uczestników artystycznego wieczorku, dzięki talentowi Pani Danuty, uśmiechały się dziś Elizabeth Taylor, Brad Pitt, Eric Clapton, Morgan Freeman, Papież Franciszek, Wisława Szymborska, Piotr Polk, Danuta Stenka i wielu innych sławnych ludzi.

Zgodnie ze wcześniejszą obietnicą każdy, kto przyniósł zdjęcie, mógł je zostawić pani Danucie, która na ich podstawie wykona portrety w ołówku.

Gościem specjalnym wernisażu była pani Justyna Kycia - mama cierpiących na skomplikowaną chorobę genetyczną chłopców-Rafała i Mateusza. Cały dochód, jaki uzyskamy z datków za portrety zostanie przekazany na bieżące potrzeby chorych braci.

Prace można oglądać do końca lutego.