słabe opady śniegu
-1°
-3°
poniedziałek
Wielkie otwarcie budynków socjalnych. Darmowy catering
30 stycznia 2018 r. | 10:31

Wczoraj odbyło się wielkie otwarcie nowo wybudowanych budynków socjalnych. Proszę nie sugerować się nazwą, nie wszystkie mieszkania będą socjalne, o czym pisałem w październiku TUTAJ

Na otwarcie tak jak przewidziałem, zostały oficjalnie zaproszone media. Był nasz tarnogórski tygodnik, lokalna stacja z TG a nawet Radio Katowice. Naszego serwisu informacyjnego nikt nie zaprosił, więc nie mogło nas tam też zabraknąć. 

Jak to bywa w Miasteczku na imprezach Nowaka, był też catering z Korala. No bo przecież jakby to wyglądało, że zmęczona "elita" wróci do domu głodna? To jest nieporozumienie. Jak tak dalej będzie, to niebawem wyremontują łazienkę w szkole i zamówią jedzenie od Pana Jelonka, aby uczcić nową inwestycję? Za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy..

Niebawem dowiem się ile kosztowała sama impreza otwarcia. Na szczęście Miasteczko Śląskie jest bogatą gminą, więc burmistrz nie szczędzi pieniędzy.

Na otwarciu był również obecny człowiek z obozu władzy.

Udało mi się podsłuchać wywiad, w którym to senator Krystian Probierz z PiS mówił, że budynki są tak piękne, że porobi zdjęcia i pokaże w Warszawie. Po wywiadzie poprosiłem Pana Probierza, aby przeszedł się 100 m dalej. Tam zobaczy plac zabaw wysypany korą, który jakiś czas temu mógł się poszczycić wystającymi zardzewiałymi gwoździami i prętami.

Podsumowując. Dobrze, że wybudowano jakiekolwiek mieszkania, jednak zapotrzebowanie jest znacznie większe, niż te dwa budynki.  Musimy pamiętać, że przez prawie dwie kadencje burmistrz Krzysztof Nowak wybudował 18 mieszkań, a jeszcze więcej sprzedał.

Poniżej publikuję kilka zdjęć. Umywalki brudne na otwarcie, ale to przecież nieważne.

ŁUKASZ DUDEK

Wielkie otwarcie - mieszkania socjalne 2/3

Publié par Miasteczko Śląskie - serwis informacyjny sur lundi 29 Janvier 2018