zachmurzenie duże
sobota
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Nowy Burmistrz pilnie poszukiwany!
13 listopada 2017 r. | 13:22

Zakończył się pierwszy w historii Miasteczka Śląskiego sondaż przedwyborczy na Burmistrza. Na rok przed planowanymi wyborami samorządowymi, w sondażu wyborczym wystartowało pięciu kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 518 głosów. Żaden z wymienionych kandydatów nie przypadł wam do gustu. A wśród nich był Burmistrz Krzysztof Nowak i kandydat w ostatnich wyborach, Roman Boino

W przyszłym roku, najwięcej głosów otrzymałby inny kandydat z proponowanej listy. Zagłosowałoby na niego 25,48 proc. wyborów.

Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Respondek z poparciem 20,85 proc. głosów. Dopiero na na trzecim miejscu znalazł się Burmistrz Krzysztof Nowak z poparciem 20,27 proc.

Tuż za jego plecami uplasował się Roman Boino z poparciem 17,95 proc. głosów. Popularny radny - Edward Grzesiak uzyskałby 14,09 proc. poparcia, a Przewodniczący Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim - Józef Jendruś tylko 1,35 proc.

Sondaż wyraźnie pokazuje, że Mieszkańcy stracili zaufanie do Burmistrza Krzysztofa Nowaka. Jeżeli pojawi się silny kandydat wybrany przez Mieszkańców, to Miasteczko Śląskie będzie mieć nowego Burmistrza. Czas Nowaka już się skończył.

PAWEŁ GĄSIORSKI