mgła
14°
10°
niedziela
Wzruszający apel z prośbą o pomoc
17 marca 2020 r. | 13:31

Szpital w Tarnowskich Górach postanowił ogłosić zbiórkę na zakup respiratorów. Z prośbą do mieszkańców zwróciła się doktor Beata Poprawa.

"Oddech - możesz przeżyć tygodnie bez jedzenia, dni-bez wody, ale bez niego przeżyjesz tylko kilka minut..
Brak oddechu to jak wyciągnięta wtyczka z lampy, od razu gaśnie w nas życie. Koronawirus zaczął z nami niebezpieczną grę - na śmierć i życie i zabija najsłabszych zabierając im właśnie możliwość oddychania" - napisała na swoim FB pani doktor.

"Wszędzie brakuje nam teraz specjalistycznego sprzętu-brakuje respiratorów, które umożliwiają oddychanie osobom które mają najcięższe powikłania tej niebezpiecznej infekcji. Postanowiliśmy sami działać, zwłaszcza że nie mamy czasu, bo za moment tacy pacjenci trafią do naszego szpitala a my mamy tylko kilka respiratorów stacjonarnych, które są wciąż zajęte.

Postanowiliśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe, ponieważ chcemy zakupić trzy dodatkowe respiratory tzw ratunkowe - które mogą służyć zarówno do transportu pacjenta jak i przenośnie mogą być użyte na SORze lub przyłóżkowo na każdym oddziale, jeśli będzie taka potrzeba. Nie stać nas na zakup respiratorów stacjonarnych, których koszt wynosi ok 80 tysięcy, ale te mniejsze są bardziej w naszym zasięgu i będą bardzo pomocne - kosztują 22 tysiące. Mamy jeszcze trochę własnych pieniędzy ale potrzebujemy Waszego wsparcia.

W chwili obecnej o ten sprzęt bije się mnóstwo szpitali nie tylko w Polsce. Obowiązuje zasada - kto pierwszy ten lepszy. W chwili obecnej dzięki uprzejmości pewnych osób mamy jeszcze szansę ich zamówienia ale są to już ostatnie dostępne obecnie sztuki:( Dlatego liczy się teraz Wasze zrozumienie i konkretne działanie. Bardzo ważny jest też teraz czas. W tym momencie jesteśmy poddani niezwykłej próbie naszej społecznej solidarności. Każde miasto dba o swój własny szpital bo dzięki dodatkowym inicjatywom ich mieszkańców możemy sobie sami zapewnić większe bezpieczeństwo. Pomoc rządowa jest nastawiona w pierwszej kolejności na szpitale zakaźne które muszą być potraktowane priorytetowo i na tą chwilę takie szpitale jak nasz, musi liczyć teraz głównie na siebie. Aby tę epidemię przetrwać, nie wystarczy nasze zaangażowanie i pełne poświęcenie dla chorych. Potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu i środków dla własnej ochrony i pozostałych pacjentów a tego wszystkim teraz brakuje.

Nie zostawiajcie nas samych. To my - tarnogórscy lekarze, ratownicy i pielęgniarki będziemy ratować nasze TG.

A teraz na chwilę spróbuj wstrzymać swój oddech, jak długo potrafisz radzić sobie bez niego?" - to słowa apelu Beaty Poprawy.

Pomóż nam wszystkim chwycić teraz, ten najważniejszy #oddechżycia

Nr konta BGŻ BNP PARIBAS SA 09160014621839505900000001

Oddech-możesz przeżyć tygodnie bez jedzenia, dni-bez wody, ale bez niego przeżyjesz tylko kilka minut..Brak oddechu to jak wyciągnięta wtyczka z lampy, od razu gaśnie w nas życie. Koronawirus zaczął z nami niebezpieczną grę- na śmierć i życie i zabija najsłabszych zabierając im właśnie możliwość oddychania. Aby ratować chorym trzeba im pomóc złapać tlen, bez którego nie wyzdrowieją.Wszędzie brakuje nam teraz specjalistycznego sprzętu-brakuje respiratorów, które umożliwiają oddychanie osobom które mają najcięższe powikłania tej niebezpiecznej infekcjiPostanowiliśmy sami działać, zwłaszcza że nie mamy czasu, bo za moment tacy pacjenci trafią do naszego szpitala a my mamy tylko kilka respiratorów stacjonarnych, które są wciąż zajęte. Postanowiliśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe, ponieważ chcemy zakupić trzy dodatkowe respiratory tzw ratunkowe-które mogą służyć zarówno do transportu pacjenta jak i przenośnie mogą być użyte na SORze lub przyłóżkowo na każdym oddziale, jeśli będzie taka potrzeba.Nie stać nas na zakup respiratorów stacjonarnych, których koszt wynosi ok 80 tysięcy, ale te mniejsze są bardziej w naszym zasięgu i będą bardzo pomocne-kosztują 22 tysiące.Mamy jeszcze trochę własnych pieniędzy ale potrzebujemy Waszego wsparcia. W chwili obecnej o ten sprzęt bije się mnóstwo szpitali nie tylko w Polsce. Obowiązuje zasada-kto pierwszy ten lepszy. W chwili obecnej dzięki uprzejmości pewnych osób mamy jeszcze szansę ich zamówienia ale są to już ostatnie dostępne obecnie sztuki:( Dlatego liczy się teraz Wasze zrozumienie i konkretne działanie. Bardzo ważny jest też teraz czas.W tym momencie jesteśmy poddani niezwykłej próbie naszej społecznej solidarności.Każde miasto dba o swój własny szpital bo dzięki dodatkowym inicjatywom ich mieszkańców możemy sobie sami zapewnić większe bezpieczeństwo.Pomoc rządowa jest nastawiona w pierwszej kolejności na szpitale zakaźne które muszą być potraktowane priorytetowo i na tą chwilę takie szpitale jak nasz, musi liczyć teraz głównie na siebie. Aby tę epidemię przetrwać, nie wystarczy nasze zaangażowanie i pełne poświęcenie dla chorych.Potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu i środków dla własnej ochrony i pozostałych pacjentów a tego wszystkim teraz brakuje.:(Nie zostawiajcie nas samych. To my- tarnogórscy lekarze. ratownicy i pielęgniarki będziemy ratować nasze TG. A teraz na chwilę spróbuj wstrzymać swój oddech, jak długo potrafisz radzić sobie bez niego?Pomóż nam wszystkim chwycić teraz, ten najważniejszy-#oddechżyciaNr konta BGŻ BNP PARIBAS SA 09160014621839505900000001

Gepostet von Beata Poprawa am Montag, 16. März 2020