zachmurzenie duże
sobota
XI Festiwal Muzyczny im. ks. Teodora Christopha
14 września 2018 r. | 14:12

16 września 2018 roku o godzinie 16:30 w kościele parafialnym w Miasteczku Śląskim odbędzie się trzeci już w tym roku koncert w ramach XI Festiwalu Muzycznego im. ks. Teodora Christopha. Tym razem będziemy gościć jeden z najlepszych duetów akordeonowych w Polsce w składzie Marek Andrysek oraz Michał Kubarski. 

Marek Andrysek - koncertujący akordeonista solista i kameralista, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach. Studia w katowickiej Akademii Muzycznej ukończył w klasie prof. Joachima Pichury w 1989 roku z wyróżnieniem.  Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w Klingenthal (I nagroda), Arenzano (IV miejsce), Bardolino (I nagroda i Grand Prix) i Castelfidardo (III miejsce). Odbył szereg podróży koncertowych odwiedzając większość krajów europejskich oraz Chiny i Stany Zjednoczone. Jako solista koncertował z towarzyszeniem wielu orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych. 

Michał Kubarski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu dr hab., prof. AM Marka Andryska. W swoim dorobku artystycznym posiada takie osiągnięcia jak: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym „Coup Jeneusse” w Bratysławie (Słowacja); V miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy); I miejsce i GRAND PRIX na Prezentacjach muzyki akordeonowej „harmonia viva” we Wrocławiu; Srebrny medal na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy); I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu; I miejsce na Festiwalu muzyki akordeonowej w Wiedniu. Michał otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wielokrotnie występował z towarzyszeniem orkiestr pod batutą takich dyrygentów jak: Szymon Bywalec, Jan Wincenty Hawel czy Sławomir Chrzanowski.

Wstęp wolny!

MOK