zachmurzenie duże
sobota
Na zdjęciu burmistrz Nowak z Andrzejem Pilotem. Za czasów Pilota był składany wniosek dofinansowania na rozbudowę sieci ciepła w Miasteczku Śląskim. Dotację pozyskała firma Veolia Południe.
Andrzej Pilot nowym dyrektorem GCR Repty
08 października 2018 r. | 11:01

Doktor Krystian Oleszczyk po 27 latach pracy w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach został odwołany ze stanowiska dyrektora. Zastąpił go specjalista od gospodarki odpadami Andrzej Pilot. Jak wiemy, Pilot nie ma nic wspólnego z medycyną, ale za to jest działaczem PSL. 

Przypomnę, że Pilot kilka tygodni wcześniej został odwołany z funkcji prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jego miejsce zajął Tomasz Bednarek, radny sejmiku z PiS.  Nie trzeba być specjalistą od polityki, aby zauważyć, że jest to walka o wysokie stanowiska i ogromne świadczenia. Tylko gdzie w tym wszystkim jest dobro pacjenta? 

Radny Sejmiku woj. śląskiego Zbigniew Przedpełski (PiS), podczas wrześniowych obrad sejmiku, złożył interpelację, która dotyczyła sprawy zdymisjonowania dr. Oleszczyka.

W interpelacji czytamy: 

Pan dr. Krystian Oleszczyk kierował wymienionym podmiotem leczniczym od 1991 r., należąc do elitarnego grona osób najdłużej kierujących podmiotami leczniczymi w Polsce. W centrum pod jego kierunkiem zrealizowano wiele nowych inwestycji. Następcą na stanowisko dyrektora został pochodzący z Tarnowskich Gór działacz polityczny Polskiego Stronnictwa Ludowego, który nie ma doświadczenia w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia.

ŁUKASZ DUDEK