zamglenia
-3°
-4°
sobota
Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Tarnowskich Górach?
12 października 2017 r. | 23:41

Kilka dni temu na naszym na profilu facebook Tarnowskie Góry - cała prawda opublikowaliśmy grafikę z zapytaniem: Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Tarnowskich Górach? Grafika wygenerowała zasięg bliski 40 tysięcy użytkowników. Internauci ogromną większością głosów wypowiedzieli się za likwidacją Straży Miejskiej (764 TAK, 41 NIE).

Tylko w ostatnich dwóch latach w Tarnowskich Górach na strażników miejskich zostało przeznaczone ponad

2,4 mln zł.

Te pieniądze można by było spożytkować np. na budowę ścieżek rowerowych oraz część kwoty przeznaczyć na dofinansowanie policji, aby ta wykonywała dodatkowe patrole.

Przykład Stalowej Woli (62 tys. mieszkańców).

Portal Samorządowy pisze:
Policja z wielkim powodzeniem zastępuje straż miejską. Nie zaobserwowaliśmy żadnego negatywnego efektu tej decyzji, np. w statystykach dotyczących przestępczości. Wpływy z mandatów rzeczywiście są mniejsze, ale miasto i tak wychodzi na plus - mówi Andrzej Dorosz, szef kancelarii prezydenta Stalowej Woli. W mieście nie ma dyskusji na temat przywrócenia straży, z miasta nie płyną żadne sygnały, że jej brakuje. Przeciwnie, mieszkańcy są zadowoleni, że nie karze się ich za drobiazgowe wykroczenia.

 

źródło: portalsamorządowy.pl

ŁUKASZ DUDEK