zachmurzenie duże
niedziela
/Policja
Kalety: Pijany ojciec i babcia opiekowali się dzieckiem
14 listopada 2017 r. | 13:02

W minioną niedzielę przed godziną 17.00 tarnogórska policja otrzymała zgłoszenie, że małym dzieckiem opiekują się osoby pod wpływem alkoholu.

Z relacji świadków wynikało, że w Kaletach na jezdnię przewróciła się kobieta, raniąc sobie twarz. Obok niej, z małym dzieckiem na rękach stał mężczyzna. Na tą sytuację zareagowali kierowcy samochodów, którzy akurat przejeżdżali. Udzielili poszkodowanej pomocy i powiadomili pogotowie ratunkowe.

Zachowanie kobiety i mężczyzny wskazywało jednak na to, że mogą być nietrzeźwi. Podejrzenia okazały się słuszne. Mundurowi dowiedzieli się, że będący na miejscu interwencji 28-letni mężczyzna, jest ojcem 11-miesięcznego chłopca, a 50-letnia kobieta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, jest jego babcią. W chwili kiedy sprawowali opiekę nad dzieckiem, byli pijani. Badanie stanu trzeźwości wykazało u ojca dziecka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Babcia chłopca "wydmuchała" jeszcze więcej. W organizmie miała ponad 3 promile. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę rodziny, a później matki.

Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ojciec i babcia narazili życie lub zdrowie dziecka na niebezpieczeństwo, grozić im będzie kara nawet 5 lat więzienia./KPP Tarnowskie Góry/