bezchmurnie
22°
17°
wtorek
Prawie całe Tarnowskie Góry będą nieprzejezdne. Sprawdź i nie utknij na drodze
05 sierpnia 2018 r. | 02:34

Dzisiaj 5 sierpnia z tarnogórskiego Rynku wystartuje II etap wyścigu Tour de Pologne. W związku z tym, w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym.

Tegoroczny wyścig obejmuje 10 dzielnic, dlatego od godz. 15:00 do 17.00 ograniczenia w ruchu kołowym będą obejmowały praktycznie całe Tarnowskie Góry.

Ograniczenia będą występowały w rejonie:

dróg krajowych: Drogi Krajowej nr 11, Drogi Krajowej nr 78,
dróg wojewódzkich: Drogi Wojewódzkiej nr 908, przy skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Lasowickiej na Obwodnicy,
dróg powiatowych: Piłsudskiego, Grzybowej, Kościelnej, Ks. Płonki, Powstańców Warszawskich, Starowapiennej, Wiejskiej, Janasa, Pyskowickiej, Repeckiej, Witosa, Żeromskiego, Bytomskiej i Częstochowskiej,
dróg gminnych: Tuwima, Tołstoja, Opatowickiej, Staszica, Ks. H. Renka, Waliski, Dolomitów, Szczęść Boże, Staffa, Głównej, Podmiejskiej, Topolowej, Hutniczej, Lasowickiej, Leśnej, Gen. Andersa i Siewierskiej,
dróg w gminie Zbrosławice: Wolności, Oświęcimskiej, Wyzwolenia,

W centrum Tarnowskich Gó zablokowane zostaną ulice: Powstańców Śląskich, Opolska do Wyspiańskiego, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do Zamkowej, Zamkowa i Krakowska oraz drogi dojazdowe do ulicy Sobieskiego – Lelewela, Orzeszkowej, Strzelecka,Ks. Józefa Wajdy.

W związku z zachowaniem bezpieczeństwa dla kolarzy i publiczności, całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) w dniu wyścigu będzie obowiązywał na wszystkich wyżej wymienionych drogach.

W ramach małej pętli, w ścisłym centrum miasta, zablokowana od samego rana do godziny 18:00 będzie ulica Sobieskiego – będą na niej parkowały pojazdy teamów. Wszystkie ulice, przez które przejedzie peleton udrożnione zostaną około godziny 17:00 z wyjątkiem ulicy Sobieskiego, która będzie zamknięta do godziny 18:00.

Peleton wystartuje z Tarnowskich Gór ok. godziny 15:30 i przemieści się przez: Tarnowskie Góry - Zbrosławice - Ptakowice - Tarnowskie Góry - Nowe Chechło - Świerklaniec - Piekary Śląskie.

Dla kierowców poruszających się przez Tarnowskie Góry i powiat tarnogórski, w dniu wyścigu od godziny 8:00 będzie czynna infolinia pod nr telefonów:
32 200 1988, 32 200 1684.

źródło: Policja