bezchmurnie
20°
19°
poniedziałek
Thriller psychologiczny pt. “FUGA” w Miasteczku Śląskim
23 stycznia 2020 r. | 07:00

Polska Światłoczuła znów zagości w Miasteczku Śląskim! Tym razem zaprezentuje thriller psychologiczny pt. "FUGA". Obraz powstał w 2018 roku, a reżyserem jest Agnieszka Smoczyńska. Główną rolę genialnie gra Gabriela Muskała, z którą spotkamy się zaraz po projekcji filmu w MOK-u. Bohaterce na ekranie asystuje Łukasz Simlat.

Fuga w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej to obraz wielokrotnie nagradzany. Film dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej" – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć całkiem nową osobowość.

Główna bohaterka - Alicja, nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?
W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga" stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

Film przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.
Na dyskusję po filmie zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku 🙂

Wstęp wolny!