mgła
14°
10°
niedziela
Wypadek na tarnogórskiej obwodnicy – 5 osób trafiło do szpitala
22 sierpnia 2022 r. | 16:46

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli w miniony piątek wypadek drogowy, do którego doszło na tarnogórskiej obwodnicy. W zdarzeniu udział wzięły trzy pojazdy, a 5 osób trafiło do szpitala. Śledczy wyjaśnią teraz okoliczności całego wypadku.

W piątek 19 sierpnia przed godziną 20.00 dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na obwodnicy Tarnowskich Gór zderzyły się ze soba trzy pojazdy osobowe. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak wstepnie ustalili, kierujący osobowym fiatem, 49-latek z Miasteczka Śląskiego najechał na tył poprzedzającego go volvo, którym kierował 47-letni mieszkaniec Tąpkowic.

W wyniku zderzenia siłą odrzutu volvo najechało na tył poprzedzającego go renault, za którego kierownica siedział 54-latek z Tarnowskich Gór. Potrzebna była interwencja ratowników, którzy przetransportowali do szpitala pięciu uczestników tego zdarzenia. Na badania trafił kierowca fiata i jego pasażerowie oraz 44-letnia pasażerka volvo. Śledczy zajmą się teraz wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry